Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Olimpiada:
  KONKURS W LUBLIŃCU
 • SUKCES W KONKURSIE ANGLOJĘZYCZNEJ WIEDZY GASTRONOMICZNEJ!
  Nasza uczennica Monika Cendrowska z III klasy Technikum z naszego Ośrodka zdobyła II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu!
  Nowy obraz

  Na zdjęciu: Finaliści konkursu z opiekunami i organizatorami

     Konkurs ten odbył się w dniach 11-13 marca br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu. Brali w nim udział uczniowie z całej Polski z ośrodków w Kutnie, Krakowie, Warszawie (Instytut Głuchoniemych), Otwocku, Lublińcu i w Sławnie. Uczestnicy konkurowali ze sobą w dwóch klasyfikacjach – w indywidualnej i zespołowej. 

  Pytania i zadania konkursowe zostały przygotowane przez gospodarza Konkursu – OSW Lubliniec. Głównymi organizatorkami były mgr Izabela Szczęsny, która uczy przedmiotów gastronomicznych oraz mgr Joanna Kulik – nauczycielska języka angielskiego w tamtejszym ośrodku.

  Konkurs składał się z dwóch części – pisemnej i praktycznej. W części pisemnej uczestnicy pisali trudny test w języku angielskim, który pokazywał ich wiedzę w zakresie języka angielskiego zawodowego. Pytania obejmowały znajomość słownictwa angielskiego w zakresie kwalifikacji T.6, w tym nazw produktów żywnościowych, procesów technologicznych, sprzętu i urządzeń gastronomicznych, nazw potraw i napojów. Uczestnicy konkursu musieli także tłumaczyć przepisy gastronomiczne z języka angielskiego i zgodnie z angielskim przepisem w części praktycznej Konkursu w parach przygotować potrawę z jajek.

   W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Justyna Dyla z IV klasy technikum z OSW w Lublińcu. Drugie miejsce przypadło naszej Monice Cendrowskiej z klasy III technikum z naszego Ośrodka a na miejscu III znalazła się  Jolanta Korzec z Warszawy.

  W klasyfikacji zespołowej zwyciężył również lubliniecki ośrodek. Drugi był Instytut Głuchoniemych z Placu Trzech Krzyży w Warszawie a miejsce III zdobył nasz otwocki Ośrodek, który oprócz Moniki Cendrowskiej reprezentowała Iga Sikorska z III klasy technikum.

  W sali gastronomicznej Ośrodka po części konkursowej odbył się pokaz carvingu, prowadzony przez zaproszoną prze organizatorów specjalistkę Ewę Rurańską. Pokazała ona uczniom, jak można fantazyjnie nacinać owoce i warzywa i komponować z nich i z wędlin i serów piękne talerze przystawek. Wszyscy obecni zachęcani byli do wypróbowania techniki carvingu i wielu z nas własnoręcznie wykonało różne kompozycje.

  Konkurs był zorganizowany bardzo dobrze, panowała miła atmosfera, chętni mogli wybrać się na wycieczkę do Częstochowy. Ciekawą atrakcją konkursu był także dwukrotny występ trzyosobowej grupy teatralnej „Cicho-sza” z Ośrodka w Lublińcu, która zaprezentowała dwie piosenki w zsynchronizowanym układzie na sześć rąk w języku migowym podczas uroczystości otwarcia i zakończenia konkursu. Brawo!

  Rozjeżdżając się do swoich ośrodków, uczestnicy i opiekunowie umawiali się na kolejne edycje tego interesującego konkursu. Język angielski w gastronomii otwiera naszym absolwentom kolejne drzwi na drodze poszukiwania pracy.

  Dziękujemy organizatorom i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie Monice i Idze!

  Nowy obraz (1)

  Nowy obraz (2)

  Nowy obraz (3)

  Dyplom z Lublinca

  20160317_124304

  GRATULUJEMY!

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content