Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
 •      W dniu 28 listopada 2011 roku. Wyjechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostawiliśmy swoje kurtki w szatni, weszliśmy do dużej sali, wtedy zobaczyliśmy specjalne ściany z telefonami. Słychać w nich było wywiady z uczestnikami Powstania Warszawskiego, a na ścianie wisiały portrety tych uczestników powstania.

          Pani przewodnik zaprowadziła nas do obejrzenia następnego obiektu, który okazał się bardzo interesujący-monument “bijące serce walczącej Warszawy”. Do dziur w tej ścianie przykładaliśmy uszy i słuchaliśmy dźwięki Powstania Warszawskiego, co bardzo nas wzruszyło. Były to modlitwy, pieśni, strzały. Pani przewodnik powiedziała, że to serce Muzeum.

        W muzeum mieliśmy okazję przejść przez kanał. Tam było bardzo nisko, ciasno i ciemno. Powstańcy chodzili kanałami, aby przenosić żywność, amunicję, wynosić rannych, przemieszczać się.

        Byliśmy w kilku salach, gdzie pokazana jest amunicja, broni, granaty, mundury i opaski. Jedna z sal to było pomieszczenie z prawdziwymi listami, wysyłanymi do swoich bliskich, rodzin, a dostarczali te listy harcerze z Poczty Polowej. Codziennie dostarczali ponad 6 tysięcy takich listów. Oglądaliśmy też wiele fotografii, filmów z czasów Powstania. Zobaczyliśmy replikę samolotu Liberator B-241 w skali 1:1.

       Zwiedzanie tego Muzeum bardzo nam się podobało, ponieważ były ciekawe eksponaty. Nasza pani przewodnik ciekawie opowiadała nam o dawnych czasach z naszej historii.

   Agnieszka Szeliga, Adrian Kuźmiuk – uczniowie klasy III gimnazjum

  Zobacz zdjęcia

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content