Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
 •     14 marca uczestniczyliśmy w Diecezjalnej Pielgrzymce maturzystów na Jasnej Górze. Wyjechaliśmy z Ośrodka busem już o 6.30. Na miejscu byliśmy przed godziną 11. Włączyliśmy się w program przygotowany przez wydział katechetyczny Kurii Warszawsko-Praskiej. Byliśmy zaproszeni na  początkowe miejsca przed ołtarzem w Bazylice i  w Kaplicy Cudownego Obrazu, dzięki temu mogliśmy dobrze widzieć i lepiej przeżyć cały program.

      Konferencję do nas wygłosił ks. Emil Parafiniuk, natomiast mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bp. Marek Solarczyk. Jest to nowy biskup naszej diecezji, który do niedawna pracował z młodzieżą maturalną w jednej z warszawskich szkół. Mówił do nas bardzo prosto i przekonywająco. Wiele słów zapadło nam w serca.

     Spotkanie z Maryją w takiej bliskości również bardzo przeżyliśmy. Mogliśmy Jej powiedzieć wszystkie nasze tajemnice,  polecić naszą maturę i naszą przyszłość.

     Ta pielgrzymka była dla nas niezwykle bogata. Zrozumieliśmy jak wielkim darem jest wiara i modlitwa w życiu człowieka. Zobaczyliśmy, że jest nas wielu. Jasna Góra była pełna młodzieży- tylko z jednej diecezji.

     W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się aby pokrzepić ciało. Szczęśliwi, chociaż zmęczeni wróciliśmy ok. 20.00 do Ośrodka.

   

  Maturzyści

  foto.JPG

   PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ -zobacz zdjęcia

   

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content