Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Ratownictwo:
  SZCZECIN: OGÓLNOPOLSKI KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY DLA MŁODZIEŻY NIESŁYSZĄCEJ
 • DSC04538     W dniach 12-13.06.2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w  Szczecinie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej.

  Nasza drużyna drużyna w składzie Milena Walesiak, Monika Cendrowska, Radek Senator, Igor Karasiewicz, Krzysztof Urbaniak wzięła udział po razpierwszy. Do tego konkursu przygotowywały nas panie Izabela Maszkiewicz, Zofia Kruczała oraz nasza pani pielęgniarka Marianna Marton.

  Drużyny innych ośrodków były świetnie przygotowane i wielokrotnie brały udział w tym konkursie. My debiutanci cieszymy się z naszej 8
  lokaty (na 10 miejsc), ale przede wszystkim cieszymy się z nabytych umiejętności pomagania poszkodowanym.

  I miejsce zdobył zespół Instytutu Głuchoniemych z Warszawy, II z Łodzi,  a III miejsce wywalczyła drużyna z Poznania.

  W tym roku tematem przewodnim była kultura. Zadania konkursowe odbywały się w budynkach m.in. Filharmonii Szczecińskiej, Teatru Polskiego, Akademii Sztuk Pięknych. Zadania były niezwykle wymagające, uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, ale również kondycją fizyczną oraz umiejętnościami współpracy. Drużyna musiała udzielić pomocy osobom nieprzytomnym, z atakiem epilepsji,  ze złamaniami, poparzeniami, osobie która spadła z wysokości oraz miała przebitą rękę, ksztuszącej się  kobiecie w ciąży oraz osobom, które straciły przytomność.  Nasi wychowankowie umieli też posłużyć się aparatem AED do defibrylacji.

  To była dla nas  szlachetna, wspaniała lekcja  udzielania pomocy. Konkurs odbywał się na terenie miasta Szczecina, dzięki czemu mogliśmy
  podziwiać to przepiękne miasto, w którym w tym czasie odbywały się pokazy najbardziej znanych żaglowców świata m.in. Dar Młodzieży, „Chopin”, ORP „Orzeł”.

  Jesteśmy wdzięczni organizatorem za trud i wysiłek, serdeczną atmosferę w przygotowaniu tego wymagającego konkursu.

  Dekujemy paniom Izie Maszkiewicz i i Zofii Kruczale za opiekę i troskę w czasie wyjazdu. Na pewno w przyszłym roku chętnie weźmiemy udział w kolejnym, tak pouczającym i cennym konkursie.

  Tekst: Uczniowie klasy II TG

  Zobacz zdjęcia

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content