Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Olimpiada:
  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLSKO – ANGIELSKIEJ WIEDZY
  GASTRONOMICZNEJ W LUBLIŃCU
 • 1 ..

     W dniach 20-21.03.2015 roku uczniowie Technikum: Monika Cendrowska (klasa II) i Krzyszfof Urbanowicz (kl.III) wyjechali  wraz z opiekunami (p. Izabelą Maszkiewicz i p. Zofią Kruczała) na I Ogólnopolski Konkurs Polsko-Angielskiej Wiedzy Gastronomicznej dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu.  

      Na konkurs przyjechała młodzież z technikum o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych z Ośrodków w Szczecinie, Krakowie, Sławnie, Otwocku. Gospodarze bardzo miło nas przyjęli, pokazali  swój malowniczy i rozległy Ośrodek, który w tym roku obchodzi 80 lecie istnienia. Pierwszego dnia odbywały się zabawy integracyjne, aby wszyscy uczestnicy mieli szanse bliżej się poznać.

      Drugiego dnia odbył się konkurs – test teoretyczny, który sprawdzał wiedzę z zakresu gastronomii po polsku i angielsku. Po nim była część praktyczna – gotowanie jajka na miękko z niespodzianką. Wybrana osoba z każdego z 6 Ośrodków startujących musiała przyrządzić jajko na miękko bez zegarka. Po części konkursowej można było wziąć udział w pokazie kosmetycznym firmy Avon i zadbać o swoje dłonie.

     Niezwykle ciekawy był również pokaz gastronomiczny kuchni francuskiej prowadzony przez kucharza z hotelu „Zamek” w Lublińcu. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie degustowali przyrządzane w ich obecności dania.

      Nasi uczniowie wypadli znakomicie: Monika zajęła I miejsce indywidualnie zdobywając 100 punktów na 113 możliwych do zdobycia w części teoretycznej oraz najlepiej ze wszystkich poradziła sobie z częścią praktyczną zdobywając maksymalną ilość punktów – 10 przyznawanych przez 3 osobową komisję.

     Krzyś Urbanowicz zajął wspaniałe III miejsce.W klasyfikacji Ośrodków zajęliśmy również I miejsce zdobywając najwięcej punktów.

    Nasi uczniowie wygrali wspaniałe nagrody od sponsorów: Monika – 16-częściowy robot kuchenny oraz słownik angielsko-polski, Krzyś – termos ze stali nierdzewnej i również słownik. Byliśmy niezwykle szczęśliwi, że udało nam się wygrać pierwsza edycję nowego konkursu.

      Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników i dziękujemy za trud nauki na dodatkowych zajęciach językowych z p. Barbarą Kotulą i p. Izabelą Maszkiewicz.

     Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i bardzo serdecznie ugościli nas w swoim Ośrodku. Wiele miłych wspomnień i ciekawych znajomości przywieźliśmy z pięknego Lublińca.

      Dodatkową atrakcją była podróż niezwykle szybkim i komfortowym pociągiem Pendolino.

  Tekst: p. Izabela Maszkiewicz – nauczycielka języka angielskiego

     Zobacz zdjęcia

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content