Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:



Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Impreza:
  VII PIKNIK JUŻ ZA NAMI!
 • DSC02477

      Pierwszy piknik, dzień otwarty i spotkanie absolwentów w jednym zorganizowaliśmy 6 lat temu i było to przedsięwzięcie  promując nasz ośrodek.

  Przez wszystkie kolejne lata było podobnie. Były zabawy i zabawki dla dzieci gra szczęśliwy numerek, kiełbaski z różna, cukrowa wata, bańki, ludzie na wielkich szczudłach….itd. W zeszłym roku i w tym też to było ale było również coś co zmieniło te doroczne imprezy. Magia moc Internetu stron internetowych i Facebooka sprawiły, a właśnie umówiły w jednym miejscu setki naszych absolwentów, ich rodzin i dzieci, znajomych, kolegów oraz nieznane nikomu niesłyszące osoby z innych rejonów Polski.

  Tego nie spodziewaliśmy się, dlatego początkowo przyjęliśmy ten fakt z małym entuzjazmem co z tym dalej robić? Wprowadzić zaproszenia, karty wstępu czy innego rodzaju ,,reglamentację”?

  W tym roku pobity był kolejny rekord przybyłych na nasz piknik gości.Cała ulica Literacka i i przyległe zapełnione były samochodami migające, szczęśliwi ze spotkania z kolegami, przyjaciółmi ludzie. Uściski niedowierzanie, że to ten sam ,,Wojtek czy Kasia”, bo tak bardzo zmieniony? Przyglądając się im z pewnego dysku odczuwałem czar ich magicznego jeżyka i te niepowtarzalną,, intymność tego spotkania. Moje rozterki i wątpliwość minęły równie szybko jak się pojawiły. Takich spotkań organizuje się za mało i jest wielka potrzeba żeby im to ułatwić, bo warto integrować środowisko niesłyszących i chronić ich niepowtarzalną subkulturę.

  Czy piknik, który odbył się 24.05.2014 wypełnił swoją promocyjną rolę? Jako dzień otwarty dla dzieci i ich rodziców raczej nie, ale dzięki niemu doszło do tych niepowtarzalnych spotkań. Trudno zaważyć wszystkie pozytywne emocje i zwyczajne szczęście, którego było bardzo dużo….. Niczego nie żałujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które wsparły nas w tym przedsięwzięciu.

  Tekst: p. Jacek Przybysz

   Zobacz zdjęcia

   

   Panu Jerzemu Żaczek ogromnie dziękujemy za piękne zdjęcia!

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content