Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • KONKURS POLONISTYCZNY
 •      W dniach 12 – 14 kwietnia 2013 roku nasz Ośrodek był gospodarzem XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Literaturze dla Uczniów  Niesłyszących i Słabosłyszących dla Szkół Ponadgimnazjalnych.
  Gościliśmy przedstawicieli 12 Ośrodków z całej Polski (Łódź, Poznań, Lublin, Olsztyn, Lublin, Kutno, Szczecin, Przemyśl, Bydgoszcz, Kielce, Kraków, Lubliniec i Tarnów).

  W piątek wieczorem Pan Dyrektor Paweł Uścinowicz oficjalnie powitał przybyłych gości i życzył uczniom uzyskania wysokich wyników podczas Konkursu.

  Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna, która przybliżyła wszystkim miejscowość, z których przyjechali nasi goście.

  Wychowankowie naszego Ośrodka zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt: “Jak, w starym kinie!”. Spektakl dostarczył wiele pozytywnych emocji,  aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Potem młodzież udała się na projekcje filmu pt. “Niemożliwe”, a nauczyciele na zebranie organizacyjne.

  W sobotę – dzień konkursu, uczestniczy dostarczyła odrobinę zestresowani udali się do sal, gdzie pisali pracę pisemną na tematy dotyczące lektur. W tym roku były to “Cierpienia młodego Wertera” J.W. Goethego, “Potop” H. Sienkiewicza i “Kamizelka” B. Prusa oraz wykazali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

  Po obiedzie nasi goście pojechali na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego do Warszawy. Wrócili bardzo zadowoleni, wymieniali swoje spostrzeżenia, opowiadali o przeżyciach po spotkaniu z tak smutną historią naszej stolicy.

  Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – ogłoszenie wyników. Pan Dyrektor zaznaczył, że prace były na wysokim wyrównanym poziomie i komisje miały bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych. Po wnikliwym sprawdzeniu prac ogłoszono zwycięzcom oraz wręczono im dyplomy i nagrody.

  W klasyfikacji indywidualnej:

  W kategorii szkoły średnie: I miejsce zdobył Michał Obierak z OSW w Kielcach, II miejsce – Małgorzata Lenik z Przemyśla, a III miejsce – Patrycja Kopacka z Poznania.
  W tej kategorii przyznano jeszcze 6 wyróżnień.

  Natomiast w kategorii szkoły zawodowe wygrał Przemysław Gębaczka z Poznania, II miejsce zajęła Natalia Zawadzka z Olsztyna, III miejsce – Mikołaj Górecki z Kutna

  W klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów zdobył Ośrodek z Poznania, II miejsce zajął Ośrodek z Kielc, a III – Ośrodek z Olsztyna.

  Pan Dyrektor Paweł Uścinowicz i Organizatorzy p. Barbara Karłowska i p. Kinga Golewska pogratulowali zwycięzcom oraz życzyli dalszych sukcesów i owocnej pracy w oparciu o literatur.

  Gdy emocje trochę opadły, młodzież udała się na dyskotekę, a opiekunowie na uroczystą kolację.

  W niedzielę, niestety… – “Pożegnania nadszedł czas” .

  Z wielkim smutkiem żegnaliśmy naszych gości i życzyliśmy im szerokiej drogi.

  Za rok spotkamy się w innym mieście, swoją wiedzę literacką uczniowie sprawdzać będą w Poznaniu.

  DO ZOBACZENIA ZA ROK W POZNANIU!

  ZOBACZ ZDJĘCIA

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content