Dane kontaktowe Ośrodka:

SPECJALNY
OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2
W OTWOCKU
ul. Literacka 8
05-400 OTWOCK
tel. 22 779 35 04
e-mail: srodborow@o2.pl
sekretariat@glusiotwock.pl

Program EFS:Program OSE:

Administrator serwisu:

 • Warsztaty Polonistyczne pod hasłem “Spotkanie z Panem Wołodyjowskim” w Kutnie
 •     W dniach 23-25 listopada 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Słabo Słyszących w Kutnie odbyły się IX Ogólnopolskie Warsztaty Polonistyczne dla uczniów z wadą słuchu. Warsztaty przebiegały pod hasłem “Spotkanie z Panem Wołodyjowskim”.

      W warsztatach wzięło udział 5 ośrodków z całej Polski. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z Lublina, Łodzi, Otwocka, Żar i z Kutna. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie: Iga Sikorska, Milena Walesiak, Radosław Senator, Dawid Kowalczyk i Igor Kartasiewicz. Opiekunami byli pani Katarzyna Grzywacz i pan Mariusz Woronko.

     Celem warsztatów było problematyka powieści Henryka Sienkiewicza pt. “Pan Wołodyjowski”.

     W piątek zaraz po przybyciu na miejsce mieliśmy okazję obejrzeć występ, który był związany z tematyką warsztatów. Po nim zapisywaliśmy się do grup, w których chcieliśmy pracować. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć bardzo interesujący film dzięki, któremu mogliśmy sobie przybliżyć bieg wydarzeń lektury.

    W sobotę przed południem trwała praca w grupach polegająca na opracowaniu podanych przez organizatorów problemów dziejów związku miłosnego, zgromadzeniu słownictwa i frazeologii związanej z uczuciem łączących bohaterów, charakterystyki głównych bohaterów. Na warsztatach pracowały: trzy grupy polonistyczne, grupa historyczna i grupa plastyczna. Każda z nich przygotowała scenki dramatyczne. Dzięki pracy zespołowej mogliśmy zaprzyjaźnić się z osobami, które również uczestniczyły w warsztatach. Po południu byliśmy w Aquaparku. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla młodzieży i spotkanie opiekunów grup z nauczycielami Ośrodka w Kutnie.

     W niedzielę przed południem każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy.

    Impreza była bardzo udana. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.

  Napisała: Iga Sikorska – uczennica klasy III Gimnazjum

  foto.jpg

  WARSZTATY POLONISTYCZNE – ZOBACZ ZDJĘCIA 

  SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 2 W OTWOCKU
  Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mariuszworonko@glusiotwock.pl
  Powered by WordPress
  2008-2024

  Skip to content