Oferta 2018/2019:

Powiększ plakat

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA OŚRODKA - naciśnij foto

Zdjęcie Ośrodka z satelity

Administrator serwisu:

Internat

foto.JPG Z ŻYCIA INTERNATU: 

foto.JPG GALERIA ZDJĘĆ Z INTERNATU –  2008-2011: 

————————————————

————————————————

ROK SZKOLNY 2012/2013 

dsc06551.JPG dsc06402.JPG dsc06380.JPG dsc06543.JPG dsc06646.JPG dsc06544.JPG

————————————————

 ROK SZKOLNY 2011/2012 

dsc05714.JPG dsc05741.JPG dsc05710.JPG dsc05879.JPG dsc05820.JPG  dsc05809.JPG dsc05785.JPG dsc08505.JPG 

OPIS FUNKCJONOWANIA INTERNATU

    Budynek internatu jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym obiektem. Otacza go piękny, zadbany teren. Internat jest czynny od niedzieli do piątku.

Dzieci znajdują się pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry, podzielone są na grupy wiekowe liczące od 5 do 8 osób. Każda z grup posiada swój kompleks pomieszczeń w skład których wchodzą: świetlica, dwie sypialnie i łazienka z toaletą.  Odrębność grup ułatwia utrzymanie porządku i bezpieczeństwa dzieci.

W budynku internatu znajduje się stołówka zapewniająca wychowankom 5 smacznych i zdrowych posiłków dziennie, również z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dietetycznych dzieci.

Wychowankowie są pod stałą opieką pielęgniarki i zgodnie z zaleceniami lekarzy podawane są lekarstwa.

W trakcie zajęć pozalekcyjnych prowadzone są zajęcia świetlicowe (gry stolikowe, układanki obrazkowe, karty, domino, klocki), rekreacyjno-sportowe oraz plastyczne, realizowane dzięki dobrze wyposażonym w pomoce edukacyjne i sprzęt sportowy pomieszczeniom.

Dzieci w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych mogą korzystać z sali gimnastycznej i stołu do tenisa stołowego, sal telewizyjnych i sali komputerowej.

W internacie funkcjonują następujące koła zainteresowań:

– Turystyczne – organizujemy rajdy i biwaki terenowe oraz wycieczki krajowe i zagraniczne, współpracujemy z PTTK i TKKF.

– Sportowe- sekcje tenisa stołowego, piłki nożnej i siatkówki: uczestniczymy w zawodach na terenie powiatu i poza województwem.

– Informatyczne- wykształcona kadra uczy młodzież obsługi komputerów i urządzeń wspomagających, a także korzystania  z sieci internetowej (stałe łącze internetowe)

– Teatralne- zajęcia pantomimy, oraz liczne programy artystyczne okolicznościowe, występy w mieście i udział w konkursach.

Internat ma do dyspozycji kuchnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt AGD, dzięki której realizowane są zajęcia kulinarne, cieszące się dużym powodzeniem nie tylko wśród dziewcząt, ale i chłopców. Pod opieką wychowawców pieczone są ciasta i ciasteczka, przygotowywane sałatki, desery oraz inne przekąski. Podczas zajęć z gospodarstwa domowego wychowankowie uczą się obsługi urządzeń znajdujących się w kuchni, zasad higieny, poznają przepisy na proste dania, uczą się współpracy.

Prócz tego organizowane są liczne imprezy okolicznościowe dla naszych dzieci tj.:

– urodziny

– święto grupy

– imprezy z okazji Dnia Dziecka, Dnia Głuchego

– zabawy andrzejkowe

– Wigilia

– Bal Karnawałowy

– Studniówka

– spotkania integracyjne

Systematycznie współpracujemy z ośrodkami kultury miasta Otwock, dzięki czemu możliwe jest wyzwalanie w naszych wychowankach aktywności do różnorodnych działań, co z kolei powoduje podniesienie poziomu ich edukacji.

SOSW NR 2 DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH, SŁABOSŁYSZĄCYCH ORAZ Z AUTYZMEM, W TYM Z ZESPOŁEM ASPERGERA W OTWOCKU
Administrator strony: mgr Mariusz Woronko, e-mail: mworonko@glusiotwock.pl
Powered by WordPress
2008-2019